geeqie-1.3 - en to eo translation catalogue (523 entries)

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Description
eo: Priscribo

en: Value
eo: Valoro

en: Name
eo: Nomo

en: Tag
eo: Slipo

en: Format
eo: Formato

en: Elements
eo: Elementoj

en: Keywords
eo: Ŝlosilaj Vortoj

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Move _up
eo: Movu s_upren

en: Move _down
eo: Movu _suben

en: Add keywords to selected files
eo: Aldonu ŝlosilajn vortojn al elektitaj dosieroj

en: The collection:
    %s
    already exists.
eo: La kolekto:
    %s
    jam ekzistas.

en: Collection exists
eo: La kolekto jam ekzistas

en: Failed to save the collection:
    %s
eo: Konservo de kolekto malsukcesis:
    %s

en: Save Failed
eo: Konservo malsukcesis

en: Add Bookmark
eo: Aldonu Legosignon

en: Add Collection
eo: Agldonu Kolekton

en: Name:
eo: Nomo:

en: Sort Manager
eo: Ordigilo

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Collections
eo: Kolektoj

en: Copy
eo: Kopiu

en: Move
eo: Movu

en: Add image
eo: Aldonu bildon

en: Add selection
eo: Aldonu elekton

en: Undo last image
eo: Reiru al lasta bildo

en: done
eo: farite

en: Removing old metadata...
eo: Formovante malnovajn metadatumojn...

en: Clearing cached thumbnails...
eo: Vakigante kaŝenmemorigitajn miniaturojn...

en: Removing old thumbnails...
eo: Formovante malnovajn miniaturojn...

en: Maintenance
eo: Bontenado

en: Invalid folder
eo: Nevalida dosierujo

en: The specified folder can not be found.
eo: Specifita dosierujo ne estis trovita.

en: Create thumbnails
eo: Kreu miniaturojn

en: S_tart
eo: S_tartu

en: Folder:
eo: Dosierujo:

en: Select folder
eo: Elektu dosierujon

en: Include subfolders
eo: Inkluzivigu subdosierujojn

en: Store thumbnails local to source images
eo: Storu miniaturojn kun fontaj bildoj

en: click start to begin
eo: kliku starto-butonon por komenci

en: running...
eo: procezumante...

en: Clearing thumbnails...
eo: Vakigante miniaturojn...

en: Clear cache
eo: Vakigu kaŝmemoron

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
eo: Ĉi tiu formovos ĉiujn miniaturojn
    kiuj estas konservitaj en disko. Ĉu daŭre?

en: Cache and Data Maintenance
eo: Bontenado de kaŝmemoro kaj datumoj

en: Clean up
eo: Vakigu

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
eo: Formovu orfajn kaj oldajn miniaturojn.

en: Shared thumbnail cache
eo: Kunpartigu miniaturan kaŝmemoron

en: Delete all cached thumbnails.
eo: Forigu ĉiujn kaŝenmemorigitajn miniaturojn.

en: Render
eo: Transdono

en: Render thumbnails for a specific folder.
eo: Transdonu miniaturojn laŭ specifita dosierujo.

en: Remove orphaned keywords and comments.
eo: Formovu orfajn ŝlosilvortojn kaj komentojn.

note: When does this occur ??
en: Untitled
eo: Sen titola

en: Untitled (%d)
eo: Sen titola (%d)

en: Close collection
eo: Malfermu kolekton

en: Collection has been modified.
    Save first?
eo: Kolekto estis modifita.
    Ĉu oni devas konservi ĝin?

en: _Discard
eo: _Rifuzu

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
eo: Specifita raŭto:
    %s
    estas dosierujo, sed kolektoj estas dosieroj!

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo

en: Overwrite File
eo: Surskribu Dosieron

en: Overwrite existing file?
eo: Ĉu oni devas surskribi ekzistantan dosieron?

en: _Overwrite
eo: S_urskribu

en: Save collection
eo: Konservu kolekton

en: Open collection
eo: Malfermu kolekton

en: Append collection
eo: Aldonu kolekton

en: _Append
eo: _Aldonu

en: Collection Files
eo: Kolekta Dosiero

en: Empty
eo: Malplena

en: Loading thumbs...
eo: Ŝargante miniaturojn...

en: _View
eo: _Videbligu

en: View in _new window
eo: Videbligu en _nova fenestro

en: Rem_ove
eo: Form_ovu

en: Append from collection...
eo: Aldonu el kolekto...

en: Select all
eo: Elektu ĉion

en: Select none
eo: Elektu nenion

en: _Copy...
eo: _Kopiu...

en: _Move...
eo: _Movu...

en: _Rename...
eo: _Renomu...

en: _Delete...
eo: Fori_gu...

en: _Sort
eo: _Ordigu

en: Show filename _text
eo: Montru dosiernomajn _tekstojn

en: _Save collection
eo: _Konservu kolekton

en: Save collection _as...
eo: Ko_nservu kolekton kiel...

en: _Find duplicates...
eo: Trovu _duplikatojn...

en: Print...
eo: Presu...

en: Dropped list includes folders.
eo: La forigita listo entenas dosierujojn.

en: _Add contents
eo: _Aldonu enhavojn

en: Add contents _recursive
eo: Aldonu enhavojn _ripete

en: _Skip folders
eo: Preterla_su dosierujojn

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Unable to delete file:
    %s
eo: Estas neeble forigi dosieron:
    %s

en: File deletion failed
eo: Dosierforigo malsukcesis

en: Delete file
eo: Forigu dosierojn

en: About to delete the file:
     %s
eo: Pri dosierforigo:
    %s

en: Path
eo: Raŭto

en: Drop files to compare them.
eo: Movu dosierojn por kompari ilin.

en: %d files
eo: %d dosieroj

en: %d matches found in %d files
eo: %d respondoj estis trovitaj en %d dosiero

en: [set 1]
eo: [grupo 1]

en: Reading checksums...
eo: Legante kontrolsumojn...

en: Reading dimensions...
eo: Legante dimensiojn...

en: Reading similarity data...
eo: Legante datumojn de simileco...

en: Comparing...
eo: Komparante...

en: Sorting...
eo: Ordigante...

en: Select group _1 duplicates
eo: Elektu duplikatojn de grupo _1

en: Select group _2 duplicates
eo: Elektu duplikatojn de grupo _2

en: C_lear
eo: Vak_igu

en: Close _window
eo: fermu _fenestron

en: %d files (set 2)
eo: %d dosieroj (grupo 2)

en: Size
eo: Grandeco

en: Date
eo: Dato

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Similarity (high)
eo: Simileco (alta)

en: Similarity
eo: Simileco

en: Similarity (low)
eo: Simileco (basa)

en: Similarity (custom)
eo: Simileco (personigita)

en: Compare to:
eo: Komparu kun:

en: Compare by:
eo: Komparu per:

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Compare two file sets
eo: Komparu du dosiergrupojn

en: Sort
eo: Ordigu

note: flash fired (bit 0)
en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: stopping...
eo: fermante...

en: Edit command results
eo: redaktu komandajn rezultojn

en: Output of %s
eo: Eligo de %s

en: Failed to run command:
    %s
eo: Lanĉo de komando malsukcesis:
    %s

en: stopped by user
eo: estis fermita de la uzanto

en: unknown
eo: nekonata

en: top left
eo: supra-maldekstre

en: top right
eo: supra-dekstre

en: bottom right
eo: suba-dekstre

en: bottom left
eo: suba-maldekstre

en: left top
eo: maldekstra-supre

en: right top
eo: dekstra-supre

en: right bottom
eo: dekstra-sube

en: left bottom
eo: maldekstra-sube

en: inch
eo: colo

en: centimeter
eo: centimetro

en: average
eo: averaĝo

en: center weighted
eo: pondita centro

en: spot
eo: makulo

en: multi-spot
eo: plur-makulo

en: multi-segment
eo: plur-segmento

en: partial
eo: parta

en: other
eo: alio

en: not defined
eo: nedifinita

en: manual
eo: mane

en: normal
eo: normale

en: aperture
eo: aperturo

en: shutter
eo: obturatoro

en: creative
eo: krea

en: action
eo: ago

en: portrait
eo: portreta

en: landscape
eo: panorama

en: daylight
eo: tagluma

en: fluorescent
eo: fluoreska

en: tungsten (incandescent)
eo: tungsteno (inkandeska)

en: flash
eo: fulmo

en: yes, not detected by strobe
eo: jes, ne rekonita far strobo

en: yes, detected by strobe
eo: jes, rekonita far strobo

en: auto
eo: aŭtomate

en: Image description
eo: Bilda priskribo

en: Orientation
eo: Orientado

en: Exposure program
eo: Programo por Ekspono

en: ISO sensitivity
eo: ISO sentiveco

en: Date original
eo: Origina dato

en: Date digitized
eo: Diĝitigita dato

en: Shutter speed
eo: Obturatora rapideco

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Exposure bias
eo: Ekspona erareto

en: Subject distance
eo: Distanco de subjekto

en: Metering mode
eo: Mezurada maniero

en: Light source
eo: Lumfonto

en: Flash
eo: Fulmo

en: Focal length
eo: Fokuslongo

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

en: infinity
eo: senfino

en: mode:
eo: maniero:

en: on
eo: kondukta pos.

en: off
eo: elkluda pos.

en: not detected by strobe
eo: ne rekonita far strobo

en: detected by strobe
eo: rekonita far strobo

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
eo: ruĝokula redukto

en: dot
eo: punkto

en: %d bytes
eo: %d bajtoj

en: Full screen
eo: Plenekrano

en: Full size
eo: Plengrandecon

en: Monitor
eo: Monitoro

en: Screen
eo: Ekrano

en: Determined by Window Manager
eo: Decidita far Fenestra Manaĝilo

en: Active screen
eo: Aktiva ekrano

en: Active monitor
eo: Aktiva monitoro

en: Unable to write history lists to: %s
eo: Estas neeble skribi historion en: %s

en: Zoom _in
eo: Zomu

en: Zoom _out
eo: Malzomu

en: Zoom _1:1
eo: Zomo je _1:1

en: Fit image to _window
eo: Alĝustigu bildon al _fenestro

en: Set as _wallpaper
eo: Agordu kiel _Fono

en: _Stop slideshow
eo: _Fermu diapozitivan strion

en: Continue slides_how
eo: _Daŭru diapozitivan strion

en: Pause slides_how
eo: Pa_ŭzu diapozitivan strion

en: _Start slideshow
eo: _Startu diapozitivan strion

en: Exit _full screen
eo: _Fermu plenekranon

en: _Full screen
eo: _Plena ekrano

en: C_lose window
eo: Fe_rmu fenestron

en: Ascending
eo: Ascendante

en:  Slideshow
eo: Diapozitiva Strio

en:  Paused
eo: Paŭze

en: %s, %d files (%s, %d)%s
eo: %s, %d dosieroj (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
eo: %s, %d dosieroj%s

en: %d files%s
eo: %d dosiero%s

en: (no read permission) %s bytes
eo: (neniu rajtigo por lego) %s bajtoj

en: ( ? x ? ) %s bytes
eo: ( ? x ? ) %s bajtoj

en: ( %d x %d ) %s bytes
eo: ( %d x %d ) %s bajtoj

en: Tools
eo: Iloj

en: Use current
eo: Uzu nuna dosierujo

en: Layout
eo: Dismeto

en: Files
eo: Dosieroj

en: Image
eo: Bildo

en: (drag to change order)
eo: (trenu por ŝanĝi ordon)

en: Hide file _list
eo: Kaŝu dosier_liston

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: R_edaktu

en: _Help
eo: _Helpo

en: Home
eo: Hejmo

en: New _window
eo: _Nova fenestro

en: _New collection
eo: Nova _kolekto

en: _Open collection...
eo: Malfermu k_olekton...

en: _Search...
eo: _Serĉu...

en: _Print...
eo: _Presu...

en: N_ew folder...
eo: N_ova dosierujo...

en: _Quit
eo: _Eliro

en: _Rotate clockwise
eo: _Turnu dektrogire

en: Rotate _counterclockwise
eo: Turnu kontraŭ_montrile

en: Rotate 1_80
eo: Ruota je 1_80 gradoj

en: _Mirror
eo: _Spegule

en: _Flip
eo: _Inversigite

en: Select _all
eo: Elektu _ĉion

en: Select _none
eo: Elektu _nenion

en: P_references...
eo: _Agordoj...

en: _Thumbnail maintenance...
eo: _Miniatura bontenado...

en: Zoom in
eo: Zomu

en: Zoom out
eo: Malzomu

en: _Zoom to fit
eo: _Zomu por alĝustigi

en: F_ull screen
eo: _Plena ekrano

en: _Hide file list
eo: Ka_ŝu dosierliston

en: _Refresh
eo: Ĝis_datigu

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Keyboard shortcuts
eo: _Klavarkurtvojoj

en: _Release notes
eo: Notoj pri versio

en: _About
eo: _Pri

en: _Float file list
eo: _Flosanta dosierlisto

en: Hide tool_bar
eo: Kaŝu ilo_stangon

en: Sort _manager
eo: Or_digilo

en: Toggle _slideshow
eo: Butonumu diapozitivan _strion

en: I_cons
eo: _Ikonoj

en: valid options are:
eo: validaj opcioj estas:

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
eo: ne valida aŭ preterlasito: %s
    Uzu --help por opcioj

en: Could not create dir:%s
eo: Estas neeble krei dosierujon: %s

en: Collections have been modified. Quit anyway?
eo: Kolektoj estis modifitaj. Ĉu oni eliras ĉiukaze?

en: Command line
eo: Komandlinio

en: Sort by size
eo: Ordigu laŭ grandeco

en: Sort by date
eo: Ordinu laŭ dato

en: Unsorted
eo: Ne ordigita

en: Sort by path
eo: Ordigu laŭ raŭto

en: Sort by number
eo: Ordigu laŭ nombro

en: Sort by name
eo: Ordigu laŭ nomo

en: Zoom to original size
eo: Zomu al origina grandeco

en: Fit image to window
eo: Alĝustigu bildon al _fenestro

en: Leave Zoom at previous setting
eo: Lasu zomon kun antaŭa argordo

en: Zoom
eo: Zomo

en: Rotate _180
eo: Turnu je _180 gradoj

en: People
eo: Uloj

en: Nature
eo: Naturo

en: Landscape
eo: Panorama

en: Art
eo: Arto

en: Places
eo: Lokoj

en: Portrait
eo: Portreta

en: Desktop
eo: Tabulo

en: %d images, %s
eo: %d bildoj, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
eo: La larĝvido ne subtenas la dosierujon "%s".

en: Folder not supported
eo: Nesubtenita dosierujo

en: Reading image data...
eo: Legante bildajn datumojn...

en: Sorting images...
eo: Ordigante bildojn...

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Location:
eo: Lokado:

en: Date:
eo: Dato:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Folder not found
eo: Dosierujo ne estis trovita

en: The entered path is not a folder
eo: La enigita raŭto ne estas dosierujo

en: Timeline
eo: Templinio

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Folders (flower)
eo: Dosierujoj (floro)

en: Grid
eo: Krado

en: Dots
eo: Punktoj

en: No Images
eo: Neniu bildo

en: Small Thumbnails
eo: Miniaturetoj

en: Normal Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Large Thumbnails
eo: Miniaturegoj

en: Pan View Performance
eo: Performanco de Larĝvido

en: Pan view performance may be poor.
eo: Performanco de larĝvido povus esti malaltkvalita.

en: To improve performance of thumbnails in the pan view the following options can be enabled. Note that both options must be enabled to notice a change in performance.
eo: La aktivigo de sekvantaj opcioj povus plibonigi perfomancon de larĝvidaj miniaturoj. Notu: por rimarkebla efiko, ambaŭ opcioj estas aktivigendaj.

en: Cache thumbnails
eo: Memoru miniaturojn

en: Use shared thumbnail cache
eo: Uzu komunan kaŝmemoron por miniaturoj

en: Do not show this dialog again
eo: Ne montru ĉi dialogon ankoraŭ

en: Sort by E_xif date
eo: Ordigu laŭ E_xif dato

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Find:
eo: Trovu:

en: Find
eo: Trovu

en: path found
eo: raŭto estis trovita

en: filename found
eo: dosiernomo estis trovita

en: partial match
eo: parta respondo

en: no match
eo: neniu respondo

en: Nearest (worst, but fastest)
eo: Proksimega (pli aĉe, sed pli rapide)

en: Tiles
eo: Kaheloj

en: Bilinear
eo: Bilineara

en: Hyper (best, but slowest)
eo: Ultra (pli bone, sed pli lante)

en: Custom
eo: Personigita

en: Reset filters
eo: Resetu filtrilojn

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
eo: Ĉi tiu resetos dosierajn filtrilojn per defaŭltaj tiuj.
    Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Clear trash
eo: Vakigu rubujon

en: This will remove the trash contents.
eo: Ĉi tiu formovos rubujan entenon.

en: General
eo: Ĝenerala

en: Quality:
eo: Kvalito:

en: Slide show
eo: Diapozitiva strio

en: Random
eo: Hazarda

en: Repeat
eo: Ripetu

en: Preload next image
eo: Antaŭŝargu sekvan bildon

en: Refresh on file change
eo: Ĝisdatigu kiam dosiero sanĝiĝas

en: Zoom increment:
eo: Zoma pliigo:

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Convenience
eo: Taŭgeco

en: Windows
eo: Fenestroj

en: State
eo: Stato

en: Remember window positions
eo: Memori fenestrajn lokadojn

en: Remember tool state (float/hidden)
eo: Memori ilon staton (flosanta aŭ kaŝita)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
eo: Adaptu bildon al fenestro kiam la iloj estas kaŝitaj aŭ flosantaj

en: Limit size when auto-sizing window (%):
eo: Grandolimo por fenestro kiam ĝi aŭtomate adaptiĝis (%):

en: Smooth image flip
eo: Stompu renversitan bildon

en: Disable screen saver
eo: Malaktivigu savekranon

en: Font
eo: Tiparo

en: Text
eo: Teksto

en: Defaults
eo: Defaŭltoj

en: Case sensitive sort
eo: Ordigu per majusklo-minusklo

en: Disable File Filtering
eo: Malaktivigu Dosierajn Filtrilojn

en: File types
eo: Dosierspecoj

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Menu name
eo: Menunomo

en: Behavior
eo: Agmaniero

en: Delete
eo: Forigu

en: Confirm file delete
eo: Konfirmu dosierforigon

en: Enable Delete key
eo: Taŭgigu Forigo-klavon

en: Safe delete
eo: Sendanĝera forigo

en: Maximum size:
eo: Maksimuma grando:

en: View
eo: Videbligo

en: Descend folders in tree view
eo: Ordigu dosierujojn per arbuma vido

en: In place renaming
eo: Renomu surloke

en: Navigation
eo: Navigado

en: Progressive keyboard scrolling
eo: Rulumo per klavaro

en: Mouse wheel scrolls image
eo: Bilda rulumo per musradeto

en: Selection
eo: Elekto

en: All
eo: Tute

en: One image per page
eo: Po unu bildo ĉiupaĝe

en: Proof sheet
eo: Elprovu paperon

en: Default printer
eo: Defaŭlta printilo

en: Custom printer
eo: Personigita printilo

en: PostScript file
eo: Postskripta dosiero

en: Image file
eo: Bildodosiero

en: jpeg, low quality
eo: JPEG, malaltkvalita

en: jpeg, normal quality
eo: JPEG, ordinara kvalita

en: jpeg, high quality
eo: JPEG, altkvalita

en: points
eo: punktoj

en: millimeters
eo: milimetroj

en: centimeters
eo: centimetroj

en: inches
eo: coloj

en: picas
eo: pikoj

en: Letter
eo: Leterformato

note: in 8.5 x 11
en: Legal
eo: Jura

note: in 7.25x 10.5 mm 841 x 1189 mm 594 x 841 mm 420 x 594 mm 297 x 420 mm 210 x 297 mm 148 x 210 mm 105 x 148 mm 353 x 500 mm 250 x 353 mm 176 x 250 mm 125 x 176
en: Envelope #10
eo: Koverto #10

note: in 4.125 x 9.5
en: Envelope #9
eo: Koverto #9

note: in 3.875 x 8.875
en: Envelope C4
eo: Koverto C4

note: mm 229 x 324
en: Envelope C5
eo: Koverto C5

note: mm 162 x 229
en: Envelope C6
eo: Koverto C6

note: mm 114 x 162
en: Photo 6x4
eo: Foto 6x4

note: in 6   x 4
en: Photo 8x10
eo: Foto 8x10

note: in 8   x 10
en: Postcard
eo: Poŝtkarto

note: mm 100 x 148
en: Tabloid
eo: Etformata Gazeto

en: page %d of %d
eo: paĝo %d el %d

en: Preview
eo: Antaŭmontro

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
eo: Estas neeble malfermi ligon por skribo.
    "%s"

en: A file with name %s already exists.
eo: Jam ekzistas dosiero nomiĝita %s.

en: Failure writing to file %s
eo: Malsukcesis skribo de dosiero %s

en: SIGPIPE error writing to printer.
eo: SIGPIPE eraro dum printila skribo.

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: Printing error
eo: Presanta eraro

en: An error occured printing to %s.
eo: Eraro dum preso de %s.

en: Details
eo: Detaloj

en: Printing %d pages to %s.
eo: Presante %d paĝoj de %s

en: Format:
eo: Formato:

en: Units:
eo: Unito:

en: Orientation:
eo: Orientado:

en: Destination:
eo: Destinado:

en: <printer name>
eo: <printila nomo>

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Show
eo: Montru

en: Source
eo: Fonto

en: Image size:
eo: Bildgrando:

en: Proof size:
eo: Elprovu grandecon:

en: Paper
eo: Papero

en: Margins
eo: Marĝenoj

en: Left:
eo: Maldekstra:

en: Right:
eo: Dekstra:

en: Top:
eo: Supra:

en: Bottom:
eo: Suba:

en: Printer
eo: Printilo

en: Custom printer:
eo: Personogita printilo:

en: File:
eo: Dosiero:

en: File format:
eo: Dosierformato:

en: Remember print settings
eo: Memoru printilajn agordojn

en: error saving config file: %s
eo: eraro dum konservo de agordodosiero: %s

note: short, long                  callback,               extra, prefer, parameter, description
en: next image
eo: sekva bildo

en: previous image
eo: antaŭa bildo

en: first image
eo: unua bildo

en: last image
eo: lasta bildo

en: toggle full screen
eo: butonigu plenan ekranon

en: start full screen
eo: startu plenan ekranon

en: stop full screen
eo: fermu plenan ekranon

en: toggle slide show
eo: butonigu diapozitivan strion

en: start slide show
eo: startu diapozitivan strion

en: stop slide show
eo: fermu diapozitivan strion

en: show tools
eo: montru ilojn

en: hide tools
eo: kaŝu ilojn

en: quit
eo: eliro

en: Remote command list:
eo: Listo de malproksimaj komandoj:

en: Remote not available
eo: Malproksima maniero ne estas disponebla

en: folder
eo: dosierujo

en: comments
eo: komentoj

en: results
eo: rezultoj

en: contains
eo: enteno

en: is
eo: estas

en: equal to
eo: egala al

en: less than
eo: malpli granda ol

en: greater than
eo: pli granda ol

en: between
eo: inter

en: before
eo: antaŭ

en: after
eo: post

en: match all
eo: plena respondo

en: match any
eo: neniu respondo

en: exclude
eo: ekskludu

en: %s, %d files (%s, %d)
eo: %s, %d dosieroj (%s, %d)

en: %s, %d files
eo: %s, %d dosieroj

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: File not found
eo: Netrovita dosiero

en: Please enter an existing file for image content.
eo: Bonvolu, enigu ekzistantan dosieron kiel bilda enteno.

en: Please enter an existing folder to search.
eo: Bonvolu, enigu ekzistantan dosierujon por serĉi.

en: Search:
eo: Serĉu:

en: Recurse
eo: Ripete

en: File name
eo: Dosiernomo

en: Match case
eo: Majuskla-minuskla komparo

en: File size is
eo: Dosiergrando estas

en: and
eo: kaj

en: File date is
eo: Dosierdato estas

en: Image dimensions are
eo: Bildaj dimensioj estas

en: Image content is
eo: Bilda enteno estas

en: % similar to
eo: % estas simila al

en: Rank
eo: Rango

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
eo: Ŝargo de miniaturoj en kaŝmemoro malsukcesis: provante rekrei ilin.

en: Delete failed
eo: Forigo malsukcesis

en: Unable to remove old file from trash folder
eo: Estas neeble forigi malnovaj dosierojn el rubujo

en: Could not create folder
eo: Estas neeble krei dosierujon

en: Permission denied
eo: Rifuzita permeso

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
eo: Estas neeble aliri aŭ krei la rubujon.
    "%s"

en: Turn off safe delete
eo: Malaktivigu sendanĝeran forigon

en: Safe delete: %s
eo: Sendanĝera forigo: %s

en: New Bookmark
eo: Nova Legosigno

en: Edit Bookmark
eo: Redaktu Legosignon

en: Path:
eo: Raŭto:

en: Icon:
eo: Ikono:

en: Select icon
eo: Elektu ikonon

en: _Properties...
eo: _Ecoj...

en: _Remove
eo: _Formovu

en: Unable to load:
    %s
eo: Estas neeble ŝargi:
    %s

en: Rename failed
eo: Renomo malsukcesis

en: Failed to rename %s to %s.
eo: Estas neeble renomi %s per %s.

en: _Rename
eo: _Renomu

en: Add _Bookmark
eo: Aldonu _Legosignon

en: _Delete
eo: _Forigu

en: New folder
eo: Nova dosierujo

en: Unable to create folder:
    %s
eo: Estas neeble krei dosierujon:
    %s

en: Error creating folder
eo: Eraro dum kreo de dosierujo

en: All Files
eo: Ĉiuj Dosieroj

en: Show hidden
eo: Montru kaŝitajn dosierojn

en: Filter:
eo: Filtrilo:

en: Select path
eo: Elektu raŭton

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Co_ntinue
eo: Da_ŭrigu

en: Choose the destination folder.
eo: Elektu celpunktan dosierujon.

en: Original name:
eo: Originala nomo:

en: New name:
eo: Nova nomo:

en: Auto rename
eo: Aŭtomate renomu

en: Begin text
eo: Teksta komenco

en: Start #
eo: Startu #

en: End text
eo: Teksta fino

en: Padding:
eo: Plenigo:

en: Formatted rename
eo: Renomu formate

en: Format (* = original name, ## = numbers)
eo: Formato (* = originala nomo, ## = nombroj)

en: Rename
eo: Renomu

en: _Copy
eo: _Kopiu

en: _Move
eo: _Movu

en: _Up to parent
eo: _Supren ĝis origina dosierujo

en: _Slideshow
eo: Diapo_zitiva strio

en: Slideshow recursive
eo: Diapozitiva strio ripete

en: Find _duplicates...
eo: Trovu _duplikatojn...

en: Find duplicates recursive...
eo: Trovu duplikatojn ripete...

en: _New folder...
eo: _Nova dosierujo...

en: Re_fresh
eo: Ĝis_datigu

en: Show _thumbnails
eo: Montru _miniaturojn

en: Invalid file name:
    %s
eo: Nevalida dosiernomo:
    %s

en: Error renaming file
eo: Eraro dum renomado de dosiero
