geeqie-1.3 - en to sr translation catalogue (1026 entries)

en: Geeqie
sr: Чудак

en: Image Viewer
sr: Разгледач слика

en: View and manage images
sr: Прегледајте и уредите ваше слике

en: Import Geeqie 1.0alphaX metadata
sr: Увези метаподатке из Чудака 1.0alphaX

en: Import GQView metadata
sr: Увези метаподатке из GQView-а

en: Apply the orientation to image content
sr: Примени орјентацију на садржај слике

en: Symlink
sr: Симболичка веза

en: UFRaw Batch
sr: Пакетно развиј у НЛRaw-у

en: Edit UFRaw ID file
sr: Измени НЛRaw ИБ датотеку

en: UFRaw Batch recursive
sr: Пакетно развиј све садржано

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Description
sr: Опис

en: Value
sr: Вредност

en: Name
sr: Назив

en: Tag
sr: Ознака

en: Format
sr: Формат

en: Elements
sr: Елементи

note: default sidebar
en: Histogram
sr: Хистограм

en: Title
sr: Наслов

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Comment
sr: Коментар

note: other pre-configured panes
en: File info
sr: Подаци о датотеци

en: Location and GPS
sr: Место и GPS

en: Copyright
sr: Autorsko pravo

en: GPS Map
sr: GPS мапа

en: Move to _top
sr: Помери на _врх

en: Move _up
sr: Помери _горе

en: Move _down
sr: Помери _доле

en: Move to _bottom
sr: Помери на д_но

en: Remove
sr: Уклони

en: Add text to selected files
sr: Додај текст на изабране датотеке

en: Replace existing text in selected files
sr: Замени постојећи текст у изабраним датотекама

en: <empty label, fixme>
sr: <празан натпис, поправи>

en: Configure entry
sr: Подеси унос

note: for the pane
en: Add entry
sr: Додај унос

en: Key:
sr: Кључ:

en: Title:
sr: Наслов:

en: Show only if set
sr: Прикажи само уколико је постављен

en: Editable (supported only for XMP)
sr: Дозволи промене (подржано само за XMP)

note: for the entry
en: Configure "%s"
sr: Подеси „%s“

en: Remove "%s"
sr: Уклони „%s“

en: Show hidden entries
sr: Прикажи скривене уносе

en: Zoom %i
sr: Увећај %i

en: Zoom level %i
sr: Ниво увећања %i

en: Loading map
sr: Учитавам мапу

en: Enable markers
sr: Омогући маркере

en: Centre map on marker
sr: Постави средину маре на маркер

en: Move map centre to marker
     is disabled
sr: Померање средине мапе на
     маркер је искључено

en: Move map centre to marker
     is enabled
sr: Померање средине мапе на
     маркер је укључено

note: use the same strings as in layout_util.c
en: Histogram on _Red
sr: Хистограм _црвене

en: Histogram on _Green
sr: Хистограм _зелене

en: Histogram on _Blue
sr: Хистограм _плаве

en: _Histogram on RGB
sr: _Хистограм свих боја

en: Histogram on _Value
sr: Хистограм _вредности

en: Li_near Histogram
sr: _Линеарни хистограм

en: L_og Histogram
sr: Л_огаритамски хистограм

en: Add keywords to selected files
sr: Додај кључне речи на изабране датотеке

en: Replace existing keywords in selected files
sr: Замени постојеће кључне речи у изабраним датотекама

en: Edit keyword
sr: Измени кључну реч

en: Configure keyword
sr: Подеси кључну реч

en: Keyword:
sr: Кључна реч:

en: Keyword type:
sr: Врста кључне речи:

en: Active keyword
sr: Активна кључна реч

en: Helper
sr: Помоћник

en: Hide "%s"
sr: Сакриј „%s“

en: Mark %d
sr: Marker %d

en: Connect "%s" to mark
sr: Повежи „%s“ са маркером

en: Edit "%s"
sr: Уреди „%s“

en: Disconnect "%s" from mark %s
sr: Откачи „%s“ од маркера %s

note: for the pane
en: Expand checked
sr: Рашири изабрано

en: Collapse unchecked
sr: Скупи неизабрано

en: Hide unchecked
sr: Сакриј неизабрано

en: Show all
sr: Прикажи све

en: On any change
sr: На сваку промену

en: The collection:
    %s
    already exists.
sr: Ова збирка:
    %s
    већ постоји.

en: Collection exists
sr: Ова збирка већ постоји

en: Failed to save the collection:
    %s
sr: Не могу да сачувам збирку:
    %s

en: Save Failed
sr: Није успело чување

en: Add Bookmark
sr: Додај обележивач

en: Add Collection
sr: Додај збирку

en: Name:
sr: Назив:

en: Sort Manager
sr: Управник редоследом

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Collections
sr: Збирке

en: Copy
sr: Умножи

en: Move
sr: Премести

en: Add image
sr: Додај слику

en: Add selection
sr: Додај избор

en: Undo last image
sr: Врати измене на последњој слици

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
sr: не могу да сачивам sim податке у оставу: %s
    грешка: %s

en: done
sr: готово

en: Removing old metadata...
sr: Уклањам старе метаподатке...

en: Clearing cached thumbnails...
sr: Чистим сачуване умањене приказе...

en: Removing old thumbnails...
sr: Уклањам старе умањене приказе...

en: Maintenance
sr: Одржавање

en: Invalid folder
sr: Неисправна фасцикла

en: The specified folder can not be found.
sr: Не могу да нађем тражену фасциклу.

en: Create thumbnails
sr: Направи умањене приказе

en: S_tart
sr: _Крени

en: Folder:
sr: Фасцикла:

en: Select folder
sr: Изабери фасциклу

en: Include subfolders
sr: Укључи и подфасцикле

en: Store thumbnails local to source images
sr: Сачувај умањене приказе уз изворне слике

en: click start to begin
sr: за почетак притисните дугме „Крени“

en: running...
sr: обрађујем...

en: Clearing thumbnails...
sr: Чистим умањене приказе...

en: Clear cache
sr: Очисти оставу

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
sr: Ово ће уклонити све умањене приказе који
    су сачувани на диск. Да наставим?

en: Location: %s
sr: Место: %s

en: Cache Maintenance
sr: Одржавање оставе

en: Cache and Data Maintenance
sr: Одржавање оставе и података

en: Clean up
sr: Почисти

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
sr: Уклања застареле умањене приказе.

en: Shared thumbnail cache
sr: Дели оставу умањених приказа

en: Delete all cached thumbnails.
sr: Уклони све умањене приказе.

en: Render
sr: Исцртај

en: Render thumbnails for a specific folder.
sr: Исцртај умањене приказе из одабране фасцикле.

en: Remove orphaned keywords and comments.
sr: Уклони застареле кључне речи и коментаре.

note: When does this occur ??
en: Untitled
sr: Неименовано

en: Untitled (%d)
sr: Неименовано (%d)

en: %s - Collection - %s
sr: %s - Звирка - %s

en: Close collection
sr: Затвори збирку

en: Collection has been modified.
    Save first?
sr: Збирка је измењена.
    Да ли да је најпре сачувам?

en: _Discard
sr: _Занемари

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
sr: Задата путања:
    %s
    је фасцикла, а збирке морају бити датотеке

en: Invalid filename
sr: Није исправан назив датотеке

en: Overwrite File
sr: Препиши датотеку

en: Overwrite existing file?
sr: Да препишем постојећу датотеку?

en: _Overwrite
sr: П_репиши

en: No such file '%s'.
sr: Не постоји датотека „%s“.

en: '%s' is a directory, not a collection file.
sr: „%s“ је директоријум, а не датотека са збирком.

en: You do not have read permissions on the file '%s'.
sr: Немате овлашћења за читање датотеке „%s“.

en: Can not open collection file
sr: Не могу да отворим датотеку са збирком

en: Save collection
sr: Сачувај збирку

en: Open collection
sr: Отвори збирку

en: Append collection
sr: Додај у збирку

en: _Append
sr: _Dodaj

en: Collection Files
sr: Датотеке из збирке

en: failed to open collection (write) "%s"
sr: не могу да отворим/упишем у збирку „%s“

en: error saving collection file: %s
    error: %s
sr: грешка при чувању датотеке са збирком: %s
    грешка: %s

en: %s, %d images (%s, %d)
sr: %s, %d слика (%s, %d)

en: %s, %d images
sr: %s, %d слика

en: Empty
sr: Празно

en: Loading thumbs...
sr: Учитавам умањене приказе...

en: _View
sr: П_реглед

en: View in _new window
sr: Прикажи у _новом прозору

en: Rem_ove
sr: _Уклони

en: Append from collection...
sr: Додај из збирке...

en: _Selection
sr: _Избор

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select none
sr: Поништи избор

en: Invert selection
sr: Обрни избор

en: _Copy...
sr: _Умножи...

en: _Move...
sr: Премест_и...

en: _Rename...
sr: П_реименуј...

en: _Copy path
sr: Умно_жи путању

en: _Delete...
sr: _Обриши...

en: Randomize
sr: Начини насумичним

en: _Sort
sr: Поре_ђај

en: Show filename _text
sr: _Текст са именом датотеке

en: _Save collection
sr: _Сачувај збирку

en: Save collection _as...
sr: Сачувај збирку _као...

en: _Find duplicates...
sr: На_ђи дупликате...

en: Print...
sr: _Штампај...

en: Dropped list includes folders.
sr: Списак укључених фасцикли.

en: _Add contents
sr: _Додај садржај

en: Add contents _recursive
sr: Додај садржај из свих под_фасцикли

en: _Skip folders
sr: Прескочи _фасцикле

en: Cancel
sr: Одустани

en: Adobe RGB compatible
sr: Адобе RGB

en: Custom profile
sr: Произвољан профил

en: Can't save
sr: Не могу да сачувам

en: Please specify file name.
sr: Изаберите назив датотеке.

en: Could not create directory
sr: Не могу да направим директоријум

en: Desktop file
sr: Десктоп датотека

en: Unable to delete file:
    %s
sr: Не могу да обришем датотеку:
    %s

en: File deletion failed
sr: Није успело брисање датотеке

en: Delete file
sr: Обриши датотеку

en: About to delete the file:
     %s
sr: Припремам се за брисање датотеке:
     %s

en: new.desktop
sr: нова датотека.desktop

en: Hidden
sr: Скривено

en: Path
sr: Путања

en: Drop files to compare them.
sr: Превуците датотеке ради поређења.

en: %d files
sr: %d датотеке

en: %d matches found in %d files
sr: нађено је %d покалапања у %d датотека

en: [set 1]
sr: [постави 1]

en: Reading checksums...
sr: Читам суме за проверу...

en: Reading dimensions...
sr: Читам димензију...

en: Reading similarity data...
sr: Читам податке о сличности...

en: Comparing...
sr: Поредим...

en: Sorting...
sr: Ређам...

en: Select group _1 duplicates
sr: Изабери дупликате из _1. групе

en: Select group _2 duplicates
sr: Изабери дупликате из _2. групе

en: C_lear
sr: О_чисти

en: Close _window
sr: _Затвори прозор

en: %d files (set 2)
sr: %d датотека (постављено 2)

en: Name case-insensitive
sr: Занемари велика и мала слова у имену

en: Size
sr: Величина

en: Date
sr: Датум

en: Dimensions
sr: Димензије

en: Checksum
sr: Сума за проверу

en: Similarity (high)
sr: Сличност (велика)

en: Similarity
sr: Сличност

en: Similarity (low)
sr: Сличност (мала)

en: Similarity (custom)
sr: Сличност (произвољна)

en: Find duplicates
sr: Нађи дупликате

en: Compare to:
sr: Упореди са:

en: Compare by:
sr: Упореди по:

en: Thumbnails
sr: Умањени прикази

en: Compare two file sets
sr: Упореди два сета датотеке

en: Sort
sr: Поређај

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
sr: Датотека за радну површ „%s“ не треба да садржи екстензију у кључу „Icon“: „%s“

note: flash fired (bit 0)
en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en: stopping...
sr: прекидам...

en: Edit command results
sr: Измена резултата наредбе

en: Output of %s
sr: Излаз од %s

en: Failed to run command:
    %s
sr: Не могу да покренем наредбу:
    %s

en: stopped by user
sr: прекинуто од стране корисника

en: %s
    "%s"
sr: %s
    „%s“

en: Invalid editor command
sr: Није исправна наредба програма за уређивање

en: Editor template is empty.
sr: Шаблон уређивача је празан.

en: Editor template has incorrect syntax.
sr: Шаблон уређивача има неисправну синтаксу.

en: Editor template uses incompatible macros.
sr: Шаблон уређивача користи неправилне макрое.

en: Can't find matching file type.
sr: Не могу да нађем ову врсту датотеке.

en: Can't execute external editor.
sr: Не могу да покренем спољни програм за уређивање.

en: External editor returned error status.
sr: Спољни програм за уређивање јр исписао грешку.

en: File was skipped.
sr: Датотека је прескочена.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: unknown
sr: непознато

en: top left
sr: горе лево

en: top right
sr: горе десно

en: bottom right
sr: доле десно

en: bottom left
sr: доле лево

en: left top
sr: лево горе

en: right top
sr: десно горе

en: right bottom
sr: десно доле

en: left bottom
sr: лево доле

en: inch
sr: инч

en: centimeter
sr: сантиметар

en: average
sr: просек

en: center weighted
sr: средина

en: spot
sr: тачка

en: multi-spot
sr: више тачака

en: multi-segment
sr: више сегмената

en: partial
sr: делимично

en: other
sr: остало

en: not defined
sr: није одређено

en: manual
sr: ручно

en: normal
sr: нормално

en: aperture
sr: отвор бленде

en: shutter
sr: експозиција

en: creative
sr: креативно

en: action
sr: радња

en: portrait
sr: усправно

en: landscape
sr: положено

en: daylight
sr: дневна светлост

en: fluorescent
sr: неонка

en: tungsten (incandescent)
sr: обична сијалица

en: flash
sr: блиц

en: fine weather
sr: лепо време

en: cloudy weather
sr: облачно

en: shade
sr: сенка

en: daylight fluorescent
sr: неонка са дневним светлом

en: day white fluorescent
sr: дневна, бела неонка

en: cool white fluorescent
sr: хладна, бела неонка

en: white fluorescent
sr: бела неонка

en: standard light A
sr: стандардно светло А

en: standard light B
sr: стандардно светло Б

en: standard light C
sr: стандардно светло Ц

en: D55
sr: Д55

en: D65
sr: Д65

en: D75
sr: Д75

en: D50
sr: Д50

en: ISO studio tungsten
sr: студијска ISO расвета

en: yes, not detected by strobe
sr: да, није очитано са блица

en: yes, detected by strobe
sr: да, очитано са блица

en: uncalibrated
sr: некалибрисано

en: trilinear
sr: трилинеарно

en: direct photo
sr: директна фотка

en: custom
sr: произвољно

en: auto
sr: аутоматски

en: standard
sr: стандардно

en: night scene
sr: ноћни режим

en: none
sr: ништа

en: soft
sr: меко

en: hard
sr: оштро

en: macro
sr: макро

en: close
sr: близу

en: distant
sr: удаљено

en: Image Width
sr: Ширина слике

en: Image Height
sr: Висина слике

en: Compression
sr: Компресија

en: Image description
sr: Опис слике

en: Camera make
sr: Произвођач

en: Camera model
sr: Модел

en: Orientation
sr: Орјентација

en: X resolution
sr: Резолуција по X оси

en: Y Resolution
sr: Резолуција по Y osi

en: Resolution units
sr: Јединица резолуције

en: Firmware
sr: Фирмвер

en: White point
sr: Бела тачка

en: YCbCy coefficients
sr: YCbCy коефицијент

note: subIFD follows
en: Exposure time (seconds)
sr: Дужина експозиције

en: FNumber
sr: Ф-број

en: Exposure program
sr: Програм експозиције

en: ISO sensitivity
sr: ISO осетљивост

en: Exif version
sr: Exif издање

en: Date original
sr: Оргинални датум

en: Date digitized
sr: Подешени датум

en: Pixel format
sr: Формат пиксела

en: Shutter speed
sr: Брзина затварача

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Maximum aperture
sr: Највећи отвор бленде

en: Subject distance
sr: Удаљеност објекта

en: Metering mode
sr: начин мерења светла

en: Light source
sr: Извор светлости

en: Flash
sr: Блиц

en: Focal length
sr: Жижна даљина

en: UserComment
sr: Коментар корисника

en: FlashPix version
sr: FlashPix издање

en: Colorspace
sr: Простор боја

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Audio data
sr: Звучни подаци

en: ExifR98 extension
sr: ExifR98 проширење

en: Flash strength
sr: Јачина блица

en: X Pixel density
sr: Густина пиксела по X оси

en: Y Pixel density
sr: Густина пиксела по Y оси

en: Pixel density units
sr: Јединица за густину пиксела

en: Subject location
sr: Локација мотива

en: Sensor type
sr: Врста сензора

en: Source type
sr: Врста извора

en: Scene type
sr: Врста сцене

note: tags a4xx were added for Exif 2.2 (not just these - some above, as well)
en: Render process
sr: Процес рендеровања

en: Exposure mode
sr: Режим експозиције

en: White balance
sr: Баланс беле

en: Digital zoom ratio
sr: Однос дигиталног зума

en: Focal length (35mm)
sr: Жижна даљина на 35mm

en: Gain control
sr: Контрола постизања

en: Contrast
sr: Контраст

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Sharpness
sr: Оштрина

en: Device setting
sr: Подешавање уређаја

en: Subject range
sr: Опсег мотива

en: Image serial number
sr: Серијски број слике

en: infinity
sr: бесконачност

en: mode:
sr: режим:

en: on
sr: укључено

en: off
sr: искључено

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
sr: уклањање црвених очију

en: dot
sr: тачка

en: embedded
sr: уметнуто

en: Above Sea Level
sr: Изнад нивоа мора

en: Below Sea Level
sr: Испод нивоа мора

en: Camera
sr: Фото апарат

en: Focal length 35mm
sr: Жижна даљина на 35mm

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Color profile
sr: Профил боја

en: GPS position
sr: GPS локација

en: GPS altitude
sr: GPS висина

en: File size
sr: величина датотеке

en: File date
sr: Датум датотеке

en: File mode
sr: Режим датотеке

en: %d bytes
sr: %d бајтова

en: file or directory does not exist
sr: не постоји датотека или директоријум

en: destination already exists
sr: одредиште већ постоји

en: destination can't be overwritten
sr: не могу да препишем преко одредишта

en: destination directory is not writable
sr: не могу да пишем у циљни директиријум

en: destination directory does not exist
sr: циљни директоријум не постоји

en: source directory is not writable
sr: не могу да пишем у изворни директоријум

en: no read permission
sr: немате овлашћења за читање

en: file is readonly
sr: можете само читати ову датотеку

en: destination already exists and will be overwritten
sr: већ постоји одредиште и нећу га преписати

en: source and destination are the same
sr: извор и одредиште су исти

en: source and destination have different extension
sr: извор и одредиште имају различите екстензије

en: there are unsaved metadata changes for the file
sr: има несачуваних измена у метаподацима датотеке

en: Full screen
sr: Цео екран

en: Full size
sr: Пуна величина

en: Monitor
sr: Монитор

en: Screen
sr: Екран

en: Determined by Window Manager
sr: Нека одреди управник прозорима

en: Active screen
sr: Активан екран

en: Active monitor
sr: Активан монитор

en: Log Histogram on Red
sr: Логаритамски хистограм црвене

en: Log Histogram on Green
sr: Логаритамски хистограм зелене

en: Log Histogram on Blue
sr: Логаритамски хистограм плаве

en: Log Histogram on RGB
sr: Логаритамски РГБ хистограм

en: Log Histogram on value
sr: Логаритамски хистограм вредности

en: Linear Histogram on Red
sr: Линеарни хистограм црвене

en: Linear Histogram on Green
sr: Линеарни хистограм зелене

en: Linear Histogram on Blue
sr: Линеарни хистограм плаве

en: Linear Histogram on RGB
sr: Линеарни РГБ хистограм

en: Linear Histogram on value
sr: Линеарни хистограм вредности

en: Unable to write history lists to: %s
sr: Не могу да упишем историјат у %s

en:  (Collection %s)
sr:  (Збирка %s)

en: Zoom _in
sr: По_већај

en: Zoom _out
sr: У_мањи

en: Zoom _1:1
sr: _Изворна величина

en: Fit image to _window
sr: Уклопи _у величину прозора

en: Set as _wallpaper
sr: По_стави за позадину

en: _Go to directory view
sr: _Иди на приказ директоријума

en: _Stop slideshow
sr: З_аустави покретни приказ

en: Continue slides_how
sr: На_стави покретни приказ

en: Pause slides_how
sr: Паузи_рај покретни приказ

en: _Start slideshow
sr: _Пусти покретни приказ

en: Exit _full screen
sr: Напусти ц_ео екран

en: _Full screen
sr: _Цео екран

en: C_lose window
sr: _Затвори прозор

en: Ascending
sr: Растуће

en: Scroll to top left corner
sr: Иди у горњи леви угао

en: Scroll to image center
sr: Иди на средину слике

en: Keep the region from previous image
sr: Задржи на месту из претходне слике

en:  Slideshow
sr:  Покретни приказ

en:  Paused
sr:  Заустављен

en: %s, %d files (%s, %d)%s
sr: %s, %d датотека (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
sr: %s, %d датотека%s

en: %d files%s
sr: %d датотека%s

en: (no read permission) %s bytes
sr: (немате овлашћења за читање) %s бајта

en: ( ? x ? ) %s bytes
sr: ( ? x ? ) %s бајта

en: ( %d x %d ) %s bytes
sr: ( %d x %d ) %s бајта

en: Tools
sr: Алати

en: Window options and layout
sr: Опције и распоред прозора

en: General options
sr: Општа подешавања

en: Home path (empty to use your home directory)
sr: Лична путања (уколико је празно лична фасцикла)

en: Use current
sr: Употреби тренутну

en: Show date in directories list view
sr: Прикажи датум у приказу списка директоријума

en: Exit program when this window is closed
sr: Напусти програм по затварању овог прозора

en: Start-up directory:
sr: Почетни директоријум:

en: No change
sr: Без измена

en: Restore last path
sr: Последња путања

en: Home path
sr: Лична путања

en: Layout
sr: Распоред

en: Invalid geometry
sr: Није исправна геометрија

en: Files
sr: Датотеке

en: Image
sr: Слика

en: (drag to change order)
sr: (превуците за промену редоследа)

en: Hide file _list
sr: Сакриј _списак даотека

en: [%*d,%*d]: RGB(%3d,%3d,%3d)
sr: [%*d,%*d]: РГБ(%3d,%3d,%3d)

en: [%*s,%*s]: RGB(---,---,---)
sr: [%*s,%*s]: РГБ(---,---,---)

en: _File
sr: _Датотека

en: _Go
sr: _Иди

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Orientation
sr: _Орјентација

en: P_references
sr: _Поставке

en: _Files and Folders
sr: _Датотеке и фасцикле

en: _Zoom
sr: _Увећање

en: _Color Management
sr: Управљање _бојама

en: _Connected Zoom
sr: _Прикачено увећање

en: Spli_t
sr: Поде_ли

en: Image _Overlay
sr: _Распоред слике

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _First Image
sr: _Прва слика

en: First Image
sr: Прва слика

en: _Previous Image
sr: П_ретходна слика

en: Previous Image
sr: Претходна слика

en: _Next Image
sr: Н_аредна слика

en: Next Image
sr: Наредна слика

en: _Last Image
sr: П_оследња слика

en: Last Image
sr: Последња слика

en: _Back
sr: _Назад

en: Back
sr: Назад

en: _Home
sr: _Лична путања

en: Home
sr: Лична путања

en: New _window
sr: Нови _прозор

en: New window
sr: Нови прозор

en: _New collection
sr: Нова _збирка

en: New collection
sr: Нова збирка

en: _Open collection...
sr: _Отвори збирку...

en: Open collection...
sr: Отвори збирку...

en: Open recen_t
sr: Отвори _скорашње

en: Open recent
sr: Отвори скорашње

en: _Search...
sr: _Тражи...

en: Search...
sr: Тражи...

en: Find duplicates...
sr: Нађи _дупликате...

en: Pa_n view
sr: Прикажи на _табли

en: Pan view
sr: Прикажи на табли

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: N_ew folder...
sr: Нова _фасцикла...

en: New folder...
sr: Нова фасцикла...

en: Copy...
sr: Умножи...

en: Move...
sr: Премести...

en: Rename...
sr: Преименуј...

en: Delete...
sr: Обриши...

en: Enable file _grouping
sr: _Групиши датотеке

en: Enable file grouping
sr: Групиши датотеке

en: Disable file groupi_ng
sr: Не г_рупиши датотеке

en: Disable file grouping
sr: Не групиши датотеке

en: _Copy path to clipboard
sr: У_множи путању међу исечке

en: Copy path to clipboard
sr: Умножи путању међу исечке

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit
sr: Изађи

en: _Rotate clockwise
sr: Ротирај у_десно

en: Rotate clockwise
sr: Ротира слику удесно

en: Rotate _counterclockwise
sr: Ротирај у_лево

en: Rotate counterclockwise
sr: Ротира слику улево

en: Rotate 1_80
sr: Ротирај за 1_80

en: Rotate 180
sr: Ротира слику за 180 степени

en: _Mirror
sr: _Пресликај

en: Mirror
sr: Пресликава слику као у огледалу

en: _Flip
sr: _Изврни

en: Flip
sr: Изврће слику

en: _Original state
sr: _Врати изворно

en: Original state
sr: Враћа слику на изворно стање

en: Select _all
sr: Изабери _све

en: Select _none
sr: П_оништи избор

en: _Invert Selection
sr: О_брни избор

en: Invert Selection
sr: Обрни избор

en: P_references...
sr: _Поставке...

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: _Configure this window...
sr: По_деси овај прозор...

en: Configure this window...
sr: Подеси овај прозор...

en: _Thumbnail maintenance...
sr: _Одржавање...

en: Thumbnail maintenance...
sr: Одржавање...

en: Set as wallpaper
sr: Постави за позадину

en: _Save metadata
sr: Сачувај _метаподатке

en: Save metadata
sr: Сачувај метаподатке

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Zoom 1:1
sr: Изворна величина

en: _Zoom to fit
sr: У_клопи у прозор

en: Zoom to fit
sr: Уклопи у прозор

en: Fit _Horizontally
sr: Уклопи према _ширини

en: Fit Horizontally
sr: Уклопи према ширини

en: Fit _Vertically
sr: Уклопи према _висини

en: Fit Vertically
sr: Уклопи према висини

en: Zoom _2:1
sr: Размера _2:1

en: Zoom 2:1
sr: Повећава слику на размеру 2:1

en: Zoom _3:1
sr: Размера _3:1

en: Zoom 3:1
sr: Повећава слику на размеру 3:1

en: Zoom _4:1
sr: Размера _4:1

en: Zoom 4:1
sr: Повећава слику на размеру 4:1

en: Zoom 1:2
sr: Размера 1:2

en: Zoom 1:3
sr: Размера 1:3

en: Zoom 1:4
sr: Размера 1:4

en: _View in new window
sr: Прикажи у _новом прозору

en: View in new window
sr: Прикажи у новом прозору

en: F_ull screen
sr: _Цео екран

en: _Leave full screen
sr: _Напусти цео екран

en: Leave full screen
sr: Напусти цео екран

en: _Hide file list
sr: Са_криј списак датотека

en: Hide file list
sr: Сакриј списак датотека

en: _Pause slideshow
sr: _Паузирај покретни приказ

en: Pause slideshow
sr: Паузирај покретни приказ

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Refresh
sr: Освежи

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Contents
sr: Садржај

en: _Keyboard shortcuts
sr: Пречице са _тастатуре

en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице са тастатуре

en: _Release notes
sr: Подаци о _издању

en: Release notes
sr: Подаци о издању

en: _About
sr: _О програму

en: About
sr: О програму

en: _Log Window
sr: _Дневник

en: Log Window
sr: Дневник

en: _Exif window
sr: Exif прозор_че

en: Exif window
sr: Exif прозорче

en: Show _Thumbnails
sr: Прикажи _умањене приказе

en: Show Thumbnails
sr: Приказује умањене прегледе слика

en: Show _Marks
sr: Прикажи _маркере

en: Show Marks
sr: Приказује маркере

en: Pi_xel Info
sr: Подаци о _пикселима

en: Show Pixel Info
sr: Приказује податке о пикселима

en: _Float file list
sr: _Откачи списак датотека

en: Float file list
sr: Премешта списак датотека у нови прозор

en: Hide tool_bar
sr: Сакриј _алатницу

en: Hide toolbar
sr: Сакрива палету са алаткама

en: _Info sidebar
sr: Површ _са подацима

en: Info sidebar
sr: Приказује површ са подацима о слици

en: Sort _manager
sr: Управник редоследом

en: Sort manager
sr: Приказује управника редоследом слика

en: Toggle _slideshow
sr: _Покретни приказ

en: Toggle slideshow
sr: Пушта или зауставља покретни приказ слика

en: Use _color profiles
sr: _Користи профиле боја

en: Use color profiles
sr: Омогућава употребу профила боја

en: Use profile from _image
sr: Користи профил боја _из слике

en: Use profile from image
sr: Користи профил боја који је уметнут у слику

en: Toggle _grayscale
sr: Црно-бело

en: Toggle grayscale
sr: Укључује или искључује приказ слике у сивим тновима

en: Image Overlay
sr: Распоред слике

en: _Show Histogram
sr: Прикажи _хистограм

en: Show Histogram
sr: Приказује хистограм

en: Image _List
sr: Списак с_лика

en: View Images as List
sr: Приказује слике као списак

en: I_cons
sr: _Иконице

en: View Images as Icons
sr: Приказује слике као иконице

en: _Horizontal
sr: _Хоризонтално

en: Split Horizontal
sr: Дели прозор по хоризонтали

en: _Vertical
sr: _Вертикално

en: Split Vertical
sr: Дели прозор по вертикали

en: _Quad
sr: По _четри

en: Split Quad
sr: По четри

en: _Single
sr: По _једна

en: Split Single
sr: Дели појединачно

en: Input _0: sRGB
sr: Улаз _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
sr: Улаз 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
sr: Улаз _1: сагласано са AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
sr: Улаз 1: сагласно са AdobeRGB

en: Input _2
sr: Улаз _2

en: Input 2
sr: Улаз 2

en: Input _3
sr: Улаз _3

en: Input 3
sr: Улаз 3

en: Input _4
sr: Улаз _4

en: Input 4
sr: Улаз 4

en: Input _5
sr: Улаз _5

en: Input 5
sr: Улаз 5

en: Histogram on Red
sr: Хистограм црвене

en: Histogram on Green
sr: Хистограм зелене

en: Histogram on Blue
sr: Хистограм плаве

en: Histogram on RGB
sr: Хистограм свих боја

en: Histogram on Value
sr: Хистограм вредности

en: Linear Histogram
sr: Линеарни хистограм

en: _Log Histogram
sr: Л_огаритамски хистограм

en: Log Histogram
sr: Логаритамски хистограм

en: Mark _%d
sr: Маркер _%d

en: _Set mark %d
sr: _Постави маркер %d

en: Set mark %d
sr: Поставља маркер %d

en: _Reset mark %d
sr: _Врати маркер %d

en: Reset mark %d
sr: Враћа маркер %d на претходну вредност

en: _Toggle mark %d
sr: П_рикажи маркер %d

en: Toggle mark %d
sr: Приказује или скрива маркер %d

en: Se_lect mark %d
sr: И_забери маркер %d

en: Select mark %d
sr: Изабира маркер %d

en: _Select mark %d
sr: _Изабери маркер %d

en: _Add mark %d
sr: _Додај маркер %d

en: Add mark %d
sr: Додаје маркер %d

en: No unsaved metadata
sr: Нема несачуваних метаподатака

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
sr: Профил слике: %s
    Профил екрана: %s

en: Click to enable color management
sr: Кликните за омогућавање управника бојама

en: Color profiles not supported
sr: Профил боја није подржан

en: Input _%d: %s
sr: Улаз _%d: %s

note: something went badly wrong
en: disconnected from LIRC
sr: прекинута је веза са LIRC-ом

en: could not read LIRC config file
    please read the documentation of LIRC to 
    know how to create a proper config file
sr: не могу да прочитам LIRC датотеку са подешавањима
    прочитајте документацију везану за LIRC како би 
    направили исправну датотеку са подешавањима

en: Log
sr: Дневник

en: Debug level:
sr: Ниво исписа:

en: Usage: %s [options] [path]
sr: Употреба: %s [опције] [путања]

en: valid options are:
sr: исправне опције су:

en: error saving file: %s
sr: грешка при чувању датотеке: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
sr: не могу да сачувам датотеку: %s
    грешка: %s

en: exit
sr: изађи

en: Quit %s
sr: Изађи из %s

en: Collections have been modified. Quit anyway?
sr: Збирка је измењена. Да ипак изађем?

en: Command line
sr: Командна линија

en: Sort by size
sr: Поређај по величини

en: Sort by date
sr: Поређај по датуму

en: Unsorted
sr: Непоређано

en: Sort by path
sr: Поређај по путању

en: Sort by number
sr: Поређај по броју

en: Sort by name
sr: Поређај по називу

en: Zoom to original size
sr: Увећај на изорну величину

en: Fit image to window
sr: Прилагоди величини прозора

en: Leave Zoom at previous setting
sr: Задржи увећање из претходне

en: Zoom
sr: Увећање

en: Rotate _180
sr: Окрени за _180

en: People
sr: Људи

en: Family
sr: Родбина

en: Free time
sr: Слободно време

en: Children
sr: Деца

en: Sport
sr: Спорт

en: Culture
sr: Култура

en: Festival
sr: Фестивали

en: Nature
sr: Природа

en: Animal
sr: Животиње

en: Bird
sr: Птице

en: Insect
sr: Инсекти

en: Pets
sr: Кућни љубимци

en: Wildlife
sr: Живи свет

en: Zoo
sr: Золошки врт

en: Plant
sr: Биљке

en: Tree
sr: Дрвеће

en: Flower
sr: Свеће

en: Water
sr: Вода

en: River
sr: Реке

en: Lake
sr: Језера

en: Sea
sr: Море

en: Landscape
sr: Пејзажи

en: Art
sr: Уметност

en: Statue
sr: Скулптуре

en: Painting
sr: Слике

en: Historic
sr: Историјске

en: Modern
sr: Модерне

en: City
sr: Градови

en: Park
sr: Паркови

en: Street
sr: Улице

en: Square
sr: Тргови

en: Architecture
sr: Архитектура

en: Buildings
sr: Зграде

en: House
sr: Куће

en: Cathedral
sr: Цркве

en: Palace
sr: Палате

en: Castle
sr: Замкови

en: Bridge
sr: Мостови

en: Interior
sr: Ентеријер

en: Places
sr: Места

en: Conditions
sr: Услови

en: Night
sr: Ноћ

en: Lights
sr: Светлост

en: Reflections
sr: Одрази

en: Sun
sr: Сунце

en: Weather
sr: Зима

en: Fog
sr: Магла

en: Rain
sr: Киша

en: Clouds
sr: Облаци

en: Snow
sr: Снег

en: Sunny weather
sr: Сунчано време

en: Photo
sr: Фотографија

en: Edited
sr: Измењена

en: Detail
sr: Детаљи

en: Macro
sr: макро

en: Portrait
sr: Портрет

en: Black and White
sr: Црно-бела

en: Perspective
sr: Перспектива

en: Desktop
sr: Десктоп

en: %d images, %s
sr: %d слике, %s

en: Folder not supported
sr: Фасцикла није подржана

en: Reading image data...
sr: Учитавам податке о слици...

en: Sorting images...
sr: Ређам слике...

en: Filename:
sr: Име датотеке:

en: Location:
sr: Место:

en: Date:
sr: Датум:

en: Size:
sr: Величина:

en: Folder not found
sr: Фасцикла није нађена

en: The entered path is not a folder
sr: Унета путања није фасцикла

en: Timeline
sr: Трака времена

en: Calendar
sr: Календар

en: Folders (flower)
sr: Фасцикле (цвеће)

en: Grid
sr: Мрежа

en: Dots
sr: Тачке

en: No Images
sr: Нема слика

en: Small Thumbnails
sr: Мали умањени приказ

en: Normal Thumbnails
sr: Обичан умањени приказ

en: Large Thumbnails
sr: Велики умањени приказ

en: Cache thumbnails
sr: Сними умањене приказе

en: Use shared thumbnail cache
sr: Користи дељену оставу за умањене приказе

en: Do not show this dialog again
sr: Не приказуј више ово прозорче

en: Sort by E_xif date
sr: Поређај по _датуму из Exif-а

en: _Show Exif information
sr: П_рикажи Exif податке

en: Show im_age
sr: Прокажи _слику

en: _None
sr: _Ништа

en: _Full size
sr: _Пуна величина

en: Filter
sr: Филтер

en: Find:
sr: Тражи:

en: Find
sr: Нађи

en: path found
sr: нађена је путања

en: filename found
sr: нађено јеиме датотеке

en: partial match
sr: делимично поклапање

en: no match
sr: није нађено

en: Unknown
sr: Непознато

en: RAW Image
sr: RAW слика

en: Nearest (worst, but fastest)
sr: По најближем (најгоре, али најбрже)

en: Tiles
sr: Плочасто

en: Bilinear
sr: Дволинеарно

en: Hyper (best, but slowest)
sr: Вишеструко (најбоље, али најспорије)

en: Custom
sr: Произвољно

en: Reset filters
sr: Поништи филтере

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
sr: Ово ће вратити филтере датотека на подразумеване вредности.
    Да ли да наставим?

en: Clear trash
sr: Очисти смеће

en: This will remove the trash contents.
sr: Ово ће уклонити сав садржај из канте за смеће.

en: General
sr: Опште

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
sr: Уметни EXIF податке у умањени приказ (EXIF може да застари)

en: Slide show
sr: Покретни приказ

en: Random
sr: Насумично

en: Repeat
sr: Понови

en: Image loading and caching
sr: Учитавање и остава за слике

en: Decoded image cache size (Mb):
sr: Меморија за отворене слике (Mb):

en: Preload next image
sr: Учитај наредну слику

en: Refresh on file change
sr: Освежи при промени датотеке

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
sr: Два пролаза (примењује квалитетније увећање и боје у другом пролазу)

en: Zoom increment:
sr: Кораци увећања:

en: Appearance
sr: Изглед

en: Use custom border color in window mode
sr: Користи произвољну боју у прозору

en: Use custom border color in fullscreen mode
sr: користи произвољну боју преко целог екрана

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Convenience
sr: Удобност

en: Windows
sr: Прозори

en: State
sr: Стање

en: Remember window positions
sr: Запамти место прозора

en: Remember tool state (float/hidden)
sr: Запамти стање алата (одвојени/скривени)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
sr: Прилагоди величину прозора слици када су алати одвојени/скривени

en: Limit size when auto-sizing window (%):
sr: Ограничи величину када се прозор прилагођава слици (%):

en: Smooth image flip
sr: Постепен прелаз између слика

en: Disable screen saver
sr: Искључи чувара екрана

en: Font
sr: Фонт

en: Text
sr: Текст

en: Defaults
sr: Подразумевано

en: Show hidden files or folders
sr: Прикажи скривене датотеке и фасцикле

en: Case sensitive sort
sr: Сортирај велика и мала слова

en: Disable File Filtering
sr: Искључи филтрирање датотека

en: Grouping sidecar extensions
sr: Проширење за груписање

en: File types
sr: Врсте датотека

en: Class
sr: Класа

en: Writable
sr: Уписив

en: Sidecar is allowed
sr: Дозволи помоћне датотеке

en: Metadata writing process
sr: Упис метаподатака

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
sr: Упозорење: Чудак је изграђен без подршке за Exiv2. Неке опције су искључене.

en: Metadata are written in the following order. The process ends after first success.
sr: Метаподаци ће бити уписани следећим редоследом:

en: 2) Save metadata in '.metadata' folder, local to image folder (non-standard)
sr: 2) у фасцикли „.metadata“ унутар директоријума са сликом (нестандардно)

en: 3) Save metadata in Geeqie private directory '%s'
sr: 3) у Чудаковом личном директоријуму „%s“

en: Step 1: Write to image files
sr: 1. корак: Упис података у датотеку са сликом

en: Store metadata also in legacy IPTC tags (converted according to IPTC4XMP standard)
sr: Сачувај метаподатке и као IPTC (по IPTC4XMP стандарду)

en: Warn if the image files are unwritable
sr: Упозори ме уколико није могућ упис у слику

en: Ask before writing to image files
sr: Питај ме пре уписа података у слику

en: Step 2 and 3: write to Geeqie private files
sr: 2. и 3. корак: Упис података унутар фасцикли

en: Use GQview legacy metadata format (supports only keywords and comments) instead of XMP
sr: Користи Чудаков формат уместo XMP (подржава само кључне речи и коментаре)

en: Miscellaneous
sr: Додатно

en: Write the same description tags (keywords, comment, etc.) to all grouped sidecars
sr: Упиши исте ознаке (кључне речи, коментаре,...) у све груписане помоћне датотеке

en: Allow keywords to differ only in case
sr: Дозволи да се кључне речи разликују у величини слова

en: Write altered image orientation to the metadata
sr: Упиши окретање слике у метаподатке

en: Auto-save options
sr: Аутоматско чување података

en: Write metadata after timeout
sr: Упиши метаподатке након одређеног времена

en: Timeout (seconds):
sr: Време (у секундама):

en: Write metadata on image change
sr: Упиши метаподатке при промени слике

en: Write metadata on directory change
sr: Упиши метаподатке при промени директоријума

en: Color management
sr: Управљање бојама

en: Input profiles
sr: Улазни профили

en: Type
sr: Врста

en: Menu name
sr: Назив менија

en: File
sr: Датотека

en: Input %d:
sr: Улаз %d:

en: Select color profile
sr: Изаверите профил боја

en: Screen profile
sr: Профил екрана

en: Use system screen profile if available
sr: Користи системски профил

en: Screen:
sr: Екран:

en: Behavior
sr: Понашање

en: Delete
sr: Брисање

en: Confirm file delete
sr: Потврди брисање

en: Enable Delete key
sr: Укључи тастер за брисање

en: Safe delete
sr: Сигурно брисање

en: Maximum size:
sr: Највећа величина

en: Set to 0 for unlimited size
sr: Поставите на 0 за неограничену величину

en: View
sr: Преглед

en: Descend folders in tree view
sr: Опадајуће ређање фасцикли при приказу стабла

en: In place renaming
sr: Преименовање на лицу места

en: Drag'n drop icon size
sr: Величина иконице при превлачењу датотека

en: Navigation
sr: Навигација

en: Progressive keyboard scrolling
sr: Прогресивно листање слика тастатуром

en: Mouse wheel scrolls image
sr: Листање слика мишем

en: Debugging
sr: Тражење грешака

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Action
sr: Радње

en: KEY
sr: Тастер

en: Tooltip
sr: Савети

en: Preferences
sr: Поставке

en: Selection
sr: Избор

en: All
sr: Све

en: One image per page
sr: Једна слика по страници

en: Default printer
sr: Подразумевани штампач

en: Custom printer
sr: Произвољни штампач

en: PostScript file
sr: ПостСкрипт датотека

en: Image file
sr: Датотека са сликом

en: jpeg, low quality
sr: jpeg, низак квалитет

en: jpeg, normal quality
sr: jpeg, просечан квалитет

en: jpeg, high quality
sr: jpeg, висок квалитет

en: points
sr: тачака

en: millimeters
sr: милиметара

en: centimeters
sr: центиметара

en: inches
sr: инча

en: picas
sr: пика

en: Letter
sr: Писмо

note: in 8.5 x 11
en: Legal
sr: Правни

note: in 8.5 x 14
en: Executive
sr: Званични папир

note: in 7.25x 10.5 mm 841 x 1189 mm 594 x 841 mm 420 x 594 mm 297 x 420 mm 210 x 297 mm 148 x 210 mm 105 x 148 mm 353 x 500 mm 250 x 353 mm 176 x 250 mm 125 x 176
en: Envelope #10
sr: #10 коверта

note: in 4.125 x 9.5
en: Envelope #9
sr: #9 коверта

note: in 3.875 x 8.875
en: Envelope C4
sr: C4 коверта

note: mm 229 x 324
en: Envelope C5
sr: C5 коверта

note: mm 162 x 229
en: Envelope C6
sr: C6 коверта

note: mm 114 x 162
en: Photo 6x4
sr: Фотографија 6x4

note: in 6   x 4
en: Photo 8x10
sr: Фотографија 8x10

note: in 8   x 10
en: Postcard
sr: Разгледница

note: mm 100 x 148
en: Tabloid
sr: Новина

en: page %d of %d
sr: %d. од %d страница

en: Preview
sr: Преглед

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
sr: Не могу да отворим цевовод за упис.
    „%s“

en: A file with name %s already exists.
sr: Већ постоји датотека %s.

en: Failure writing to file %s
sr: Не могу да упишем у датотеку %s

en: SIGPIPE error writing to printer.
sr: SIGPIPE грешка при штампању.

en: Page %d
sr: %d. страница

en: Printing error
sr: Грешка при штампању

en: An error occured printing to %s.
sr: Јавила се грешка при штампању у %s.

en: Details
sr: Детаљи

en: Print
sr: Штампај

en: Printing %d pages to %s.
sr: Штампам %d страница у %s.

en: Format:
sr: Формат:

en: Units:
sr: Јединице:

en: Orientation:
sr: Орјантација:

en: Destination:
sr: Одредиште:

en: <printer name>
sr: <име штампача>

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Show
sr: Прикажи

en: Source
sr: Извор

en: Image size:
sr: Величина слике

en: Paper
sr: Папир

en: Margins
sr: Маргине

en: Left:
sr: Лево:

en: Right:
sr: Десно:

en: Top:
sr: Горе:

en: Bottom:
sr: Доле:

en: Printer
sr: Штампач

en: Custom printer:
sr: Произвољни штампач:

en: File:
sr: Датотека:

en: File format:
sr: Формат датотеке:

en: DPI:
sr: ТПИ:

en: Remember print settings
sr: Запамти подешавање штампача

en: error saving config file: %s
sr: грешка приликом чувања датотеке са подешавањима: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
sr: грешка при чувању датотеке са подешавањима: %s
    грешка: %s

note: short, long                  callback,               extra, prefer, parameter, description
en: next image
sr: наредна слика

en: previous image
sr: претходна слика

en: first image
sr: прва слика

en: last image
sr: последња слика

en: toggle full screen
sr: цео екран

en: start full screen
sr: прикажи преко целог екрана

en: stop full screen
sr: напусти цео екран

en: toggle slide show
sr: покретни приказ

en: start slide show
sr: започни покретни приказ

en: stop slide show
sr: заустави покретни приказ

en: show tools
sr: прикажи алатке

en: hide tools
sr: сакриј алатке

en: quit
sr: изађи

en: Remote command list:
sr: Списак удаљених наредби:

en: Remote %s not running, starting...
sr: Удаљени програм %s није покренут, покрећем...

en: Remote not available
sr: Удаљени програм није доступан

en: folder
sr: фасцикле

en: comments
sr: коментари

en: results
sr: резултат

en: contains
sr: садржај

en: is
sr: је

en: equal to
sr: је једнако са

en: less than
sr: мањи од

en: greater than
sr: већи од

en: between
sr: између

en: before
sr: пре

en: after
sr: након

en: match all
sr: поклопи све

en: match any
sr: поклопи било који

en: exclude
sr: искључи

en: %s, %d files (%s, %d)
sr: %s, %d даотека (%s, %d)

en: %s, %d files
sr: %s, %d датотека

en: Searching...
sr: Тражим...

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: Please enter an existing file for image content.
sr: Унесите постојећу датотеку или садржај слике.

en: Please enter an existing folder to search.
sr: Унесите постојећу фасциклу за претрагу.

en: Image search
sr: Претрага слика

en: Search:
sr: Тражи:

en: Help
sr: Помоћ

en: New Bookmark
sr: Нови обележивач

en: Edit Bookmark
sr: Уреди обележивач

en: Path:
sr: Путања:

en: Icon:
sr: Иконица:

en: Select icon
sr: Изаберите иконицу

en: _Properties...
sr: _Поставке...

en: _Remove
sr: _Уклони

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
sr: „%s“ је кодиран исправним УТФ8 сетом.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
sr: „%s“ није кодиран исправним УТФ8 сетом.

en: Unable to load:
    %s
sr: Не могу да учитам:
    %s

en: Rename failed
sr: Не моги да преименујем

en: Failed to rename %s to %s.
sr: Не могу да преименујем %s у %s.

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: Add _Bookmark
sr: Додај _обележивач

en: _Delete
sr: _Обриши

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: Unable to create folder:
    %s
sr: не могу да направим фасциклу:
    %s

en: Error creating folder
sr: Грешка при образовању фасцикле

en: All Files
sr: Аве датотека

en: Show hidden
sr: Прикажи скривено

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Select path
sr: изабери путању

en: All files
sr: Све датотеке

en: 
     Continue multiple file operation?
sr: 
     Да наставим радњу над више датотека?

en: Co_ntinue
sr: _Настави

en: Discard changes
sr: Занемари промене

en: File details
sr: Детаљи о датотеци

en: Write to file
sr: Упиши у датотеку

en: Choose the destination folder.
sr: Изаберите циљну фасциклу.

en: New name
sr: Ново име

en: Manual rename
sr: Ручно преименуј

en: Original name:
sr: Оригинално име:

en: New name:
sr: Ново име

en: Auto rename
sr: Сам преименуј

en: Begin text
sr: Започни текст

en: Start #
sr: Започни #

en: End text
sr: Заврши текст

en: Padding:
sr: Попуна:

en: File: '%s'
sr: Датотека: „%s“

en:  '%s'
sr:  „%s“

en: 
    Status:
sr: 
    Стање:

en: no problem detected
sr: нису нађени никакви проблеми

en: Exclude file
sr: Искључи датотеку

en: Overview of changed metadata
sr: Преглед измењених метаподатака

en: Delete files?
sr: Да обришем датотеку?

en: This will delete the following files
sr: Ово ће уклонити следеће датотеке

en: Can't write metadata
sr: Не могу да упишем метаподатке

en: Write metadata
sr: Упиши метаподатке

en: Write metadata?
sr: Да упишем метаподатке?

en: Move failed
sr: Није успело премештање

en: Move files?
sr: Да преместим датотеке?

en: This will move the following files
sr: Ово ће уклонити преместити датотеке

en: Copy failed
sr: Није успело копирање

en: Copy files?
sr: Да умножим датотеке?

en: This will copy the following files
sr: Ово ће умножити следеће датотеке

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename folder?
sr: Да преименујем фасциклу?

en: The folder contains the following files
sr: Фасцикла садржи следеће датотеке

en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

en: Create folder?
sr: Да направим фасциклу?

en: Can't create folder
sr: не могу да направим фасциклу

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Move
sr: _Премести

en: _Slideshow
sr: Слике у _низу

en: Slideshow recursive
sr: Слике у низу из свих подфасцикли

en: Find _duplicates...
sr: Нађи _дупликате...

en: Find duplicates recursive...
sr: Нађи дупликате из свих подфасцикли...

en: _New folder...
sr: Нова _фасцикла...

en: View as _List
sr: Гледај као _списак

en: View as _Tree
sr: Гледај као _дрво

en: Show _hidden files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Re_fresh
sr: _Освежи

en: View as _Icons
sr: Гледај као _иконице

en: Show _thumbnails
sr: Прикажи _умањене приказе

en:  [NO GROUPING]
sr:  [негруписано]

en: Invalid file name:
    %s
sr: Неисправно име датотеке:
    %s

en: Error renaming file
sr: Грешка у преименовању датотеке
